O nás

Beach Volley Club

Sme beachvolejbalový klub zameraný na trénovanie talentovanej mládeže a jej prípravu na majstrovstvá Slovenska. Trénujeme aj amatérov a beachvolejbalových nadšencov.

BVC sa snaží pomocou atraktívneho športu priviesť čo najviac detí k pohybu, učí ich pracovitosti a cieľavedomosti. Myslíme si, že beachvolejbal je šport, ktorý má potenciál zaujať ako deti, tak aj dospelých. Pre športovcov je finančne nenáročný a teda prístupný širokému spektru detí a mládeže.

Na koho sa zameriavame?

Hlavná orientácia klubu je zameraná na cieľovú skupinu od 15 do 22 rokov, ktorú klub označuje ako talentovanú mládež. Sekundárnym cieľom nášho projektu je zvýšiť povedomie o beachvolejbale, zväčšiť členskú základňu v regióne, zvýšiť záujem o šport ako taký a zlepšiť kvalitu regionálnych turnajov.

Tréneri

Náš tím pozostáva z trénerov s dlhoročnou volejbalovou praxou a skúsenosťami z najvyšších slovenských, ale aj zahraničných volejbalových súťaží. Nájdete medzi nimi bývalých aj aktívnych reprezentantov v beachvolejbale alebo volejbale.

Čo je naším cieľom?

Prínos projektu BVC je zameraný pre oblasť Žiliny a širokého okolia. Snažíme sa k tomuto peknému a finančne nenáročnému športu priviesť hlavne deti, ktoré majú možnosť pohybu aj v čase prázdnin, kedy je väčšina krúžkov zatvorená. Okrem toho je talentovaná mládež, ktorá sa aktívne venuje volejbalu, vedená k profesionálnemu prístupu a tréningovému procesu. Beachvolejbal okrem iného zlepšuje aj ich kondičnú pripravenosť a obratnosť.